ramazan bayramı 2021

ramazan bayramı 2021

Akne, Londra’daki bir hastanede yürütülen bir araştırmanın gösterdiği gibi, ilk olarak kırışıklıkları gidermek için geliştirilen basit bir ışık tedavisi ile iyileştirilebilir. Batı Londra’daki Hammersmith Hastanesi, zaman haber motorun yağ yakmasının sebebi aşağıdakilerden hangisidir

ramazan bayramı 2021

normalde özel güzellik salonlarında kullanılan Düşük Seviyeli Lazer Terapisini hafif ila orta derecede akneden muzdarip 30 hasta üzerinde test etti.

12 hafta içinde sivilceleri yarı yarıya azaldı. Bu arada, sahte tedavi görenler iyileşme göstermedi. Bulgular, en şiddetli semptomları olanların, çoğunlukla tedavinin ilk ayında, en şaşırtıcı iyileşmeyi gösterdiğini göstermektedir. Uzmanların görüşlerine göre, bu, sekiz ay kadar uzun sürebilen geleneksel antibiyotik tedavilerinin çoğundan önemli ölçüde daha hızlıdır.

Çalışma, beş dakikalık tek bir seansın 12 aya kadar akne üzerinde dramatik bir etkiye sahip olabileceğini gösterdi. Doktorlar, etkilenen bölgenin kısa ışık patlamalarına maruz kaldığı, puls boya lazer tedavisi adı verilen bir tedavi kullandılar. İşlem, kolajen üretimini uyardığı bilindiği için kırışıklarla mücadele etmek için kullanıldı.

Denemeyi yöneten dermatolog Tony Chu, “Anekdot niteliğindeki kanıtların bir klinik deneyde işe yarayıp yaramadığını görmek için getirildik ve çok başarılı olduğunu gördük. Ancak, hala tam olarak nasıl çalıştığını bilmiyoruz ve şu anda üzerinde çalıştığımız bir alan bu. ”

Uzman, tedavinin antibiyotiklerle aynı etkililiği gösterdiğini, ancak potansiyel yan etkileri olmadığını söyledi. “Şimdi yapmamız gereken, vücudun diğer bölgelerinde sivilceler üzerinde de işe yarayıp yaramadığını görmek ve klinik olarak en etkili olan tedaviyi uygulamaktır” dedi.

 

Bir cevap yazın